Série 20 let golfu v Olomouci

Popis turnajové série

Při příležitosti 20. výročí olomouckého golfu jsme přišli s nápadem vytvořit celoroční soutěž, která bude oslavou našeho jubilea a která bude zajímavá a lákavá pro golfisty všech úrovní. Vznikla tak série, která nese název „20 let golfu v Olomouci“. Ta se bude skládat z 20 turnajů, z nichž poslední se uskuteční na začátku října a bude velkým finále celé série. Jednotlivé turnaje dodrží charakteristiku klubových turnajů (včetně kategorií, odpališť, poplatků, atd.), ale hráči budou navíc sbírat body do konečného pořadí celé série. Ve finále se nejlepších 80 hráčů utká o 5denní golfový zájezd do Beleku (Turecko) pro 2 osoby včetně golfu s cestovní kanceláří Gabriel Tour!

19 nominačních otevřených turnajů

 • 19 víkendových termínů
 • Kategorie A-C stejně jako u standardních klubových turnajů
 • Startovné dospělí 19 let a starší 290 Kč, mládež do 18 let 200 Kč, fee pro dospělé hráče cizích klubů 890 Kč, pro děti a studenty cizích klubů 500 Kč.
 • Možnost vytváření flightů dle vlastní volby (všichni hráči musí být ze dvou spolu sousedících kategoriích, např. A+B)
 • Vložené soutěže nearest to pin a longest drive muži + ženy
 • Občerstvení
 • V případě příznivého počasí po turnaji grilování na terase
 • Některé z turnajů série pořádány ve spolupráci s dlouholetými partnery resortu
 • Pro možnost účasti ve finále potřebná účast alespoň na 6 turnajích
 • Jednotlivých turnajů se mohou účastnit i hráči, kteří nemají v úmyslu soutěžit v celoroční sérii

Bodovací formát série 20 let golfu v Olomouci  

Bodovací systém jsme navrhli tak, aby byla série otevřená jak pro výkonnostní hráče, tak hráče s vyšším hcp a zároveň byl zmírněn dopad vysokého zisku bodů (především právě v případě vysokých hcp). Formát je tedy následující:

 

Z každého z 19 nominačních turnajů se hráčům započítává ¾ získaných stableford bodů (například: hráč 1 získal v 1. turnaji 35 stb. bodů, započítává se ¾ z 35 = 26,25 bodu)

 • Hráčům se započítává průměr 6 nejlepších výsledků nominačních turnajů. Jestliže se hráč zúčastní pouze 6 turnajů, započítává se průměr těchto 6 výsledků (viz hráč 3 v tabulce).
 • Pokud se hráč zúčastní více než 6 turnajů, započítává se mu 6 nejlepších výsledků a zbylé se mu škrtají (viz modře označené výsledky u hráčů 1 a 2). Čím většího množství turnajů se hráč zúčastní, tím větší má šanci na vylepšení svého průměru
 • Nárok účastnit se finále mají všichni hráči, kteří splní kritérium 6 odehraných turnajů. V případě, že toto kritérium splní více než 80 hráčů, bude start umožněn 80 nejlepším dle průměru
 • Finále je vystavěno tak, aby bylo atraktivní a boj o celkové vítězství otevřený až do konce. K průměru z kvalifikačních turnajů (27 bodů u hráče 1) budou přičteny ¾ stableford výsledku z finále (¾ z 38 bodů = 28,5). Výsledným skóre hráče 1 tak bude 27+28,5=55,5 bodu. Aby hráč celou sérii vyhrál, potřebuje zahrát dobrý výsledek i ve finále.
 • Cenou pro vítěze celé série je 5denní golfový zájezd do tureckého Beleku s cestovní kanceláří Gabriel Tour

Průběžné výsledky série budou k dispozici v aktualizované formě na recepci a na golfolomouc.cz v záložce 20 let. 

 

Konečné výsledky

Pořadí po finálovém turnaji


 

Žlutě jsou zvýrazněny handicapy u těch hráčů, kteří zaznamenali od svého úvodního turnaje série 20 let golfu v Olomouci až po finálový turnaj výrazný posun (přibližně o 3 hcp body a více). Těmto hráčům patří speciální gratulace.


 

S ohledem na nařízení o ochraně osobních údajů nejsou výsledky hráčů cizích klubů zahrnuty ve veřejně dostupné tabulce. V případě zájmu o zařazení do tabulky a tím i celoroční série prosíme o podepsání souhlasu se zpracováním osobních údajů na recepci Golf Resortu Olomouc.

 

 

 

 

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911