Aktuality

Jirka Látal vítězí na Czech Open Golf Tour na Karlštejně!

(31.srpna 2022)

Milí přátelé golfu,

letošní sezóna je naplněna úžasnými výkony našich hráčů, jak na týmové, tak i individuální úrovni.

Po skvělých úspěších našich žen a dívek se o nejaktuálnější úspěch postaral 17letý Jirka Látal na Karlštejně. Konal se zde další z turnajů Czech Open Golf Tour, nejvyšší české individuální soutěže pro amatéry, které se od loňského roku mohou účastnit i profesionální hráči. Hřiště na Karlštejně rozhodně není žádné "ořezávátko", na hráče číhají nástrahy na každém rohu a nízká čísla se zde nehrají snadno.

Jirka se ujal vedení hned po prvním kole, kdy zapsal skvělých 68 ran. Ve druhém kole ovšem nepolevil, svůj výsledek zopakoval a se skóre -8 vedl o 2 rány nad nejbližším pronásledovatelem, ale v patách měl celou řadu dalších zkušených hráčů. Úvod do finálového třetího kola byl na poměry přechozích kol pro Jiříka vlažný a po několika bogies o své vedení přišel. Na začátku druhé devítky to vypadalo, že doplatí na nervozitu spojenou s velkým okamžikem a nedosáhne ani na medaili.

Opak byl ovšem pravdou. K úžasu všech jeho podporovatelů zapnul motory na jedné z nejtěžších jamek na hřišti, 200 metrové 3parové jamce č. 14, kde zapsal birdie. Tato jiskra ho nakopla k dalšímu birdie hned na další jamce, birdie zapsal i na šestnáctce a do čtveřice i na jamce č. 17. 4 birdie v řadě ho vynesly zpět do vedení o 2 rány, které si parem na poslední jamce postrážil a s celkovým skóre -10 celý turnaj ovládl!

Jiříkovi i jeho trenérovi Petru Kabátovi patří veliká gratulace!

 

Na mnoho dalších úspěchů a celkově na pěknou hru!

Tým Golf Resortu Olomouc

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911