aktuality

Ligový víkend ženské a mužské reprezentace klubu

(26.července 2017)

Předposlední červencový víkend se nesl ve znamení ligových soutěží a naše reprezentace měla zastoupení jak v mužské, tak ženské kategorii. Zatímco ženský tým čekala cesta k polským hranicím do Šilheřovic, tým mužů zavítal pod Ještěd na hřiště Ypsilon Liberec.  

EXTRALIGA ŽENY

Po velmi nadějném zahájení sezóny na Mnichu se naše družstvo muselo tentokrát vypořádat s absencí Katky Slukové, což se bohužel ne úplně podařilo. Přesto se našemu týmu stále daří držet cíl letošní sezóny, kterým je umístění v první osmičce družstev zaručující účast v následném play-off. Toto umístění budou muset reprezentantky našeho klubu ještě potvrdit v pátém kole, jež se odehraje na novém hřišti v Kácově, poté již budou následovat jamkové hry o konečné umístění.

Z výsledků našich hráček stojí určitě za zmínku výborný výkon Agáty Vahalové, která zahrála obě kola 74 ran a byla nejlepší hráčkou víkendového klání, když porazila i některé reprezentantky ČR. GC Olomouc dále reprezentovaly Míša Marková (81, 83), Kája Neklová (85, 86) a Marťa Šauerová (87, 90). Holkám děkujeme za úspěšnou reprezentaci klubu a držíme palce při srpnovém vyvrcholení sezóny. Velký dík patří i kapitánu Miloši Šauerovi!

http://www.golfolomouc.cz/data/filemanager/source/IMG_1392.jpeg

 

1. LIGA MUŽI

Tým mužů se po nevydařeném úvodním dvojkole v šilheřovickém parku nacházel v nezvyklé pozici naznačující boj o udržení v 1. lize. Z předposledního 11. místa se našim mužům ani po solidním pátečním kole na rány nepodařilo dostat, tudíž následovalo čtyřčlenné play-out, z něhož v závislosti na vývoji ostatních soutěží letos sestupují 2-3 týmy. K jistotě udržení naši muži proto museli vyhrát jak sobotní, tak nedělní souboj na jamky hraný formátem 1 foursome a 4 singly.

Sobotní zápas proti GC Svratka odstartoval foursome Luke a Tom Kalabisovi, následovaní singly Ondry Miksteina, Kryštofa Kedroně, Pepy Čapčucha a Honzy Kalabise juniora. Vývoj se již od začátku nakláněl na stranu našich mužů, proto již před dohráním posledních dvou singlů bylo jisté, že potřebné 3 body získáme. V neděli tým následně nastoupil proti druhému vítězi sobotních soubojů, týmu Hradce Králové. Ve čtyřhře opět nastoupila osvědčená dvojice, která svůj zápas již po 13 jamkách ukončila vítězstvím, následovaná ve výborné formě hrajícím Ondrou Miksteinem. Poté, co i Pepa Čapčuch doslova rozmetal svého soupeře na 13. jamce se tým GCO mohl radovat z jistoty udržení v 1. lize a pro příští sezónu doufáme v návrat do bojů o extraligu. Velký dík patří celému týmu a kapitánovi Lukemu!  

Muži Liberec

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911