Aktuality

Mistry klubu Míša Kratochvil a Verča Kedroňová

(18.září 2019)

Milí přátele golfu,

o víkendu 14.-15.9. se na našem hřišti uskutečnil každoroční vrchol sportovní klubové sezóny - dvoudenní mistrovství klubu na rány. Za příjemného záříjového počasí se o titul utkalo 72 hráčů v 6 kategoriích.

V mužské kategorii se vedení po větrném sobotním kole chopil ostřílený hráč a trojnásobný mistr klubu z let 2009, 2011 a 2012 Michal Kratochvil jun., který zahrál 76 ran. Pod 80 ran se dostali i Petr Srnec (78), Jiří Klásek a Tom Kalabis (oba 79). V kole nedělním zapsala trojice ligových reprezentantů GC Olomouc výsledky těsně nad hranicí paru a seřadili se tak i na konečném stupni vítězů. Na 3. místě skončil obhajující mistr klubu Jan Kalabis jr. po výsledcích (83, 75) a na stejném součtu, ale s lepším výsledkem v druhém kole skončil nakonec druhý Kryštof Kedroň (84, 74). Lídr po prvním dni Michal Kratochvil jun. však neponechal nic náhodě a suverénním finálovým kolem si dokráčel ke komfortnímu a zaslouženému vítězství a svému čtvrtému titulu mistra klubu po výsledcích (76, 74).

V kategorii žen se utkaly extraligové reprezentantky po úspěšně zvládnutém play-out na Zbraslavi, ovšem o vítězce zde bylo prakticky rozhodnuto po sobotním kole. V něm zahrála Verča Kedroňová 79 ran, což stačilo na vedení o 8 ran před Nelou Balášovou. Ve finálovém kole zapsala solidních 79 ran Kačka Sluková, která si spravila chuť po sobotních 90 ranách a vyšvihla se na 3. příčku. Ke druhé pozici pomohlo Valentínce Čapčuchové krásných 75 ran v nedělním kole. Verča Kedroňová si však nenechala vzít vítr z plachet a k sobotním 79 přidala 78 ran v neděli o zvítězila s náskokem 7 ran.

V seniorech se obhajoby zhostil doslova mistrně Josef Zdráhala, který po pěkných výsledcích 82, 84 zvítězil před dvojicí Pavel Hruška (91, 86) a Jiří Přikryl (89, 89).

Seniorskou kategorii ovládla Jana Hrušková (93, 95), která tak navázala na svůj triumf z roku 2016. Obhájkyni titulu z let 2018 a 2017 Jitku Macháčkovou (96, 94) porazila o 2 rány. Třetí v této kategorii skončila Zdenka Polzerová.

V kategorii B stableford (hcp 20+) zvítězila neustále se zlepšující Kája Sovová před Danielem Sovou a Danielem Skarpíškem.

V kategorii do 12 let se mistrem klubu stal Václav Šíma, na druhém místě skončila Anička Pospíšilová a bronzovou medaili získala Amálka Složilová.

Všem umístěným a zejména mistrům srdečně gratulujeme.

Přikládáme fotogalerii mistrů a umístěných

Sezóna bude v následujících dnech vrcholit dalšími významnými událostmi - do finále spějí celoroční série GRO OPEN, Olomoucký matador i Master senior. Všem hráčům přejeme mnoho golfového štěstí do finiše.