Aktuality

Napínavé mistrovství klubu 2020 zná své vítěze

(15.září 2020)

Milí přátelé golfu,

uplynulý víkend patřil největší události sportovní sezóny Golf Clubu Olomouc - každoročnímu dvoudennímu mistrovství klubu. I vzhledem ke skvělým golfovým podmínkám se letošní ročník těšil nejvyšší účasti v novodobé historii. V kategorii dospělých soutěžilo celkem 61 hráčů, přičemž 42 hráčů soupeřilo v kategorii do hcp 12,0 hrané na rány, zbylých 19 hráčů ve stále populárnější kategorii B hrané systémem stableford. V kategorii seniorů nad 50 let soutěžilo 27 hráčů (22 mužů, 5 žen).

První soutěžní den nabídl řadu kvalitních výsledků. V mužské kategorii nabídl již první den nevídaně vyrovnané výsledky, když se hned 4 ligoví hráči (Petr Srnec, Michal Kratochvil, Martin Trnkal a Jan Kalabis jr.) seřadili na shodném skóre 74 ran. O dvě rány za nimi vyzýval k útoku na titul čerstvý vítěz NGTM z liberecké Ypsilonky Jiří Látal ml. V ženské kategorii se suverénním způsobem ujala vedení Barbora Baková, která zapsala 72 ran (par hřiště). Na druhém místě se nacházela Míša Marková (77 ran), třetí Kačka Sluková zahrála 81 ran. V seniorech se krásným výsledkem pod 80 ran blýskl Jiří Přikryl (79 ran), který si do finálového kola nesl vedení 4 ran nad Gordonem Pringlem a 6 ran nad Luďkem Lindnerem. Mezi seniorkami byla průběžně nejlepší Jitka Macháčková (94 ran), o ránu za ní pak Jana Hrušková.

Finálový den nabídl kromě pěkného golfu také některé velice sportovní pin pozice :) Ženské finále bylo poměrně jednoznačné, když si Bára Baková dalším krásným výsledkem (73 ran) dokráčela pro komfortní vítězství a nechala za sebou druhou Míšu Markovou (77 a 77 ran) a Kačku Slukovou (81 a 79 ran). Mezi seniorkami nakonec o vítězce rozhodl pěkný nedělní výsledek (91 ran) Jany Hruškové, který jí zajistil titul před druhou Zdenkou Polzerovou a třetí Jitkou Macháčkovou. V kategorii seniorů si svou pozici lídra pohlídal Jiří Přikryl, když zapsal 86 ran a o 6 ran pokořil druhého Miloša Šauera a o 10 ran Luďka Lindnera.

Nejdramatičtější průběh měla dle očekávání kategorie mužů, kde souboj o titul sváděla na druhé devítce hned čtveřice hráčů. Martin Trnkal držel ještě po 9 jamkách vedení 2 ran, ale 5 bogies na druhé devítce jej nakonec odsoudilo ke konečnému 4. místu. Jiří Látal ml. zdatně dotahoval svou ztrátu a po birdie na dlouhé tříparové 17ce si uchoval šanci na rozehrávku, ovšem těsně minutý 2,5metrový putt na birdie na posledním grýnu jej odsunul na 3. místo, o ránu za prvními dvěma muži. Největší favorit turnaje a čerstvý rekordman mistrovského hřiště z konce srpna Michal Kratochvil jr. zahájil své finále birdie na své první jamce, ovšem další se mu v průběhu finálového kola nepodařilo přidat. Nicméně, díky kvalitní hře zapsal 76 ran poté, co zachránil přibližně 1,5metrovým puttem par na poslední jamce. Tím srovnal skóre Honzy Kalabise jr., který sice zahájil prvních 9 jamek finálového kola za +6, ale druhá devítka se skóre -2 jej vynesla až na dělené 1. místo. Následovala tedy rozehrávka. V ní se hráči nejprve vydali na jamku č. 10, kde oba po trefených greenech v regulaci zapsali po 2 puttech par. Druhou play-off jamkou byla jamka č. 11, která přinesla rozuzlení šampionátu. Michal Kratochvil zahrál pěknou ránu směřující na střed zadní části greenu, ovšem ta byla o pár metrů delší a po dopadu odskočila až na kraj vodní překážky. Jan Kalabis jr. svou první ránu umístil na metr od jamky a poté, co se Michalovi nepodařilo zachránit par, bylo o vítězi rozhodnuto. 

V kategoii B stableford zvítězil teprve 12tiletý Václav Šíma po krásných výkonech 44 a 45 stableford bodů, o konečný bod před druhou Aničkou Pospíšilovou. Třetí skončila Nikol Tesaříková.

Vyhlášení výsledků proběhlo za krásného počasí, hojné účasti a skvělé atmosféry na terase restaurace. Celý víkend provázelo naprosto bezchybné letní počasí, fantasticky připravené hřiště a přátelsky soutěživá atmosféra. Velké poděkování za celý průběh turnaje patří jak celému týmu greenkeepingu, hlavnímu rozhodčímu turnaje, tak i celému týmu Golf Resortu Olomouc a Golf Clubu Olomouc. V neposlední řadě patří dík všem účastníkům za vytvoření krásného turnaje.

 

Krásný golfový podzim

STK Golf Clubu Olomouc

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911