Aktuality

Série 20 LET GOLFU V OLOMOUCI zakončena finálovým turnajem

(15.října 2018)

Vážení přátelé golfu,

v sobotu 13.10. byla na našem hřišti zakončena celoroční série 20 LET GOLFU V OLOMOUCI. Série se skládala z 19 turnajů základní části, z nichž bylo pro účast ve finále nutné splnit kritérium alespoň 6 odehraných výsledků. V případě odehrání více než 6 turnajů bylo vybíráno 6 nejlepších stableford výsledků z odehraného počtu, což pro hráče znamenalo možnost neustálého zlepšování svých "nejlepších šesti".

Z celých 67 hráčů, splňujících kvalifikační kritérium, se 44 zúčastnilo finálového turnaje. K průměru bodů ze základní části byly přičteny body z finálového turnaje, což slibovalo napínavý průběh až do posledního úderu. Na vítěze celé série čekal golfový zájezd do tureckého Beleku pro 2 osoby od společnosti Gabriel Tour.

Samotný finálový turnaj provázelo bezchybné golfové počasí, dost možná nejlepší z celého roku. Jasná obloha, 20 stupňů Celsia. Ve finálovém flightu se díky způsobu hodnocení sešli hráči s handicapy 18, 20, 13 a 15. Mohli tak na vlastní kůži zažít pocit zvýšeného tlaku spojeného např. s mistrovstvím klubu.

Navzdory ideálním podmínkám nebylo nadprůměrných výsledků ve finálovém turnaji příliš mnoho. O to markantnější byly posuny v konečném pořadí pro ty hráče, kterým se podařilo zlepšit handicap. V kategorii B to z finalistů byli Jiří Přikryl (38 bodů, posun ze 49. na 10. místo), Martin Kukučka (39 bodů, posun z 25. na 3. místo) a Ivo Mikstein (39 bodů, posun ze 45. na 7. místo).

V kategorii A zlepšili handicap 2 hráči, kolem nichž se nakonec točila hlavní zápletka vyhlášení výsledků. Kamil Březina, který na XIV. turnaji série pokořil magickou hranici single handicapu a celkově zažil velice úspěšnou sezónu, zapsal ve finále 38 bodů a posunul se z 11. místo na 2. příčku. Lukáš Kalabis, který se až v čtvrté čtvrtině své sezóny rozehrál ke skvělým výkonům, zahrál na svých posledních 5 jamkách 3 birdie, zapsal 77 ran a 39 bodů. Ze 17. příčky tak rázem přeskočil všechny a katapultoval se na příčku nejvyšší. Po vyhlášení svého jména pak Lukáš jakožto jeden ze zástupců resortu velice sportovně přenechal hlavní cenu ve formě zájezdu do Turecka Kamilu Březinovi, kterému tímto ještě jednou gratulujeme a přejeme příjemné zakončení úspěšného roku v teple a komfortu středozemního slunce.  

Vyhlášení celkových výsledků proběhlo za hojné účasti a ve skvělé atmosféře na terase klubovny, za což patří dík všem účastníkům.

Z celkového průběhu série i ze závěrečného finále vzešlo rovněž několik poznatků, které stojí za zmínku:

  • Vyrovnanost - Mezi hráči v konečném pořadí zůstaly naprosto minimální rozdíly - vítěze a hráče na 4. místě v celkovém pořadí dělila pouhá 1 rána ve finálovém kole
  • Důslednost - Hned několik hráčů zaznamenalo téměř 100% účast na turnajích série - nejvíce účastí nasbíral Jiří Polzer (18 účastí ze 20), 17ti turnajů se zúčastnili Radek Šnobl, dlouhodobý lídr soutěže Petr Kotsopoulos (a 17. účast by nebýt náhlé chřipky den před finále získal i Pavel Hruška)
  • Zlepšení - kromě 5 hráčů zakončili všichni finalisté sérii s lepším handicapem, než s jakým ji zahájili (paradoxně celkový vítěz Lukáš Kalabis je díky slabšímu začátku sezóny mezi těmito 5 hráči)
  • Skokani série - celá řada hráčů se zlepšila od začátku sezóny dramaticky - za vypíchnutí stojí posuny Petra Kotsopoulose (54 - 18,5), Dominika Vavrouse (34,5 - 20,5), Jakuba Fencla (23,3 - 12,9), Martina Kyši (24,1 - 15,0), Aleše Vrubela (34,5 - 22,2) a Pavla Pičmana (18,1 - 12,5). V kategorii A, kde jsou handicapové posuny obtížnější, dosáhl výraznějšího zlepšení kromě již zmiňovaného Kamila Březiny i Radek Šnobl (7,5 - 4,6). I naše ženské členky dosáhly na výrazné zlepšení - naše gratulace patří Aničce Šnoblové (13,6 - 10,1), Janě Hruškové (18,2 - 14,5), Janě Macháčkové (19,0 - 16,0) a Blance Pospíšilové (22,9 - 19,3)
  • Poděkování - Rádi bychom touto cestou poděkovali všem z vás, kteří se série 20 LET účastnili a zpříjemňovali nám i svým spoluhráčům její průběh dobrou náladou. Speciální poděkování patří panu Pavlu Hruškovi, který svými podnětnými nápady pomáhal dotvořit konečnou podobu série a jeho nezávislé vedení průběžné tabulky umožnilo zajistit přesnost výsledků. Náhlá chřipka mu znemožnila start ve finálovém turnaji celé série, byl však jejím důležitým článkem.
  • Zpětná vazba - Těší nás pozitivní ohlasy ohledně formátu celoroční série, která nějakým způsobem vrcholí v závěrečném turnaji. V příštím roce bychom mohli tuto myšlenku zopakovat v obměněné formě, pravděpodobně s nižším počtem turnajů "základní části", ovšem opět s gradací směrem k závěrečnému finále. Ze zpětné vazby, kterou jsme obdrželi by možností bylo např. udělat finále dvoudenní, zorganizovat některé z turnajů na okolních hřištích, atd. Oceníme zpětnou vazbu či podněty na jan.junior@golfolomouc.cz  

 

Konečné výsledky (žlutě označeni hráči s významnými posuny v handicapech)

 

A v neděli hurá na RETRO CUP!

Za tým Golf Resortu Olomouc

Jan Kalabis jr.

 

   

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911