Aktuality

Podrobnosti k nedělním začátečnickým skupinovým lekcím

(21.března 2023)

Milí přátelé golfu,

jak jsme avizovali, letos pokračuje náš úspěšný koncept nedělních začátečnických skupinových lekcí. Níže naleznete informace k letošnímu programu:

Lekce budou opět probíhat každou neděli (až na výjimečné, předem ohlášené případy), počínaje Velikonoční nedělí 9.4. a konče na konci října a na starost je bude mít opět náš velezkušený kouč Petr Moučka.

Hlavní změnou oproti loňsku je rozdělení na úplné začátečníky a mírně pokročilé začátečníky.

Pokročilým bude věnována vždy poslední nedělní lekce (od 16:00). Za pokročilého lze běžně považovat takového golfistu, který již navštívil alespoň 5 lekcí, je schopen poměrně konzistentně odpálit míč alespoň 50 metrů vzduchem a udržet při tom alespoň hrubý nástřel směru. Na druhou stranu, vrchní hranicí této skupiny je handicap 36. Program pro pokročilé bude více kombinovat využití tréninkových ploch a veřejného hřiště, místy i několik jamek mistrovského. Lekce bude koncipována na 2,5 hodiny s tím, že prvních 60 - 90 minut se bude odehrávat na tréninkových plochách a zbylých 60 - 90 minut s trenérem na hřišti. Cena této 2,5hodinové lekce bude činit 500 Kč na osobu a v ceně bude zahrnutý i vstup na veřejné hřiště. Jediné, co hráči potřebují mít vlastní, jsou míče na hru na veřejném hřišti. Do programu budou rovněž zakomponovány soutěže na zpestření dynamiky a motivačního faktoru.

Úplným začátečníkům bude věnována dřívější odpolední lekce (od 14:30). Zde bude program velice podobný jako v minulém roce - důraz na základy, seznámení s různými disciplínami golfu, základní technikou švihu, pravidel, vybavení atd. Lekce bude koncipována na 90 minut a bude se odehrávat na tréninkových plochách. I do tohoto programu budou samozřejmě zakomponovány soutěže a postupem času i ochutnávka veřejného hřiště atd. Cena lekce setrvá na 250 Kč za osobu s tím rozdílem oproti loňsku, že pokud budou mít hráči zájem po lekci vyrazit na veřejné hřiště, zaplatí si vstup (ideální je vědět tuto informaci dopředu a při registraci na recepci následný vstup na veřejné hřiště uhradit, příp. je však možné se rozhodnout i posléze). V ceně 250 Kč je tak zahrnuto zapůjčení vybavení na 90minutovou tréninkovou lekci, tréninkové míče, vstup na tréninkové plochy a služby trenéra.

V případě naplnění první lekce pro úplné začátečníky bude otevřena druhá, dopolední, se začátkem v 11:00. Zde bude systém fungovat úplně stejně.   

První lekce je tedy naplánovaná na Velikonoční neděli 9.4. a přihlašovat se na ně můžete již nyní, seznam se nám již pomalu plní. Ve všech případech platí, že účastníci budou mít sraz na recepci Golf Resortu Olomouc (tj. přímo u vstupu z hlavního parkoviště) nejpozději 15 minut před začátkem své lekce.

Všechny zájemce prosíme, aby se registrovali přes emailovou adresu recepce@golfolomouc.cz nebo přes telefon 733 691 333. Prosíme o nahlášení všech jmen, které se plánují účastnit. V případě, že se vám změní plány, prosíme, dejte nám vědět, uvolní se tak místo pro jiné zájemce. Vítáni jsou všichni se zájmem golf vyzkoušet, věkové omezení je stanoveno na 6 - 99 let. Doporučujeme sportovní oblečení a obuv, ne rifle a pokud máte tričko s límečkem, bude to vítáno (ovšem není to podmínkou). Podstatně důležitější je odhodit předsudky, sbalit partnera, děti, kamarádku nebo souseda a vyrazit to vyzkoušet na vlastní kůži. Hráči s platným poukazem na lekci samozřejmě výše uvedené částky na místě neplatí a řídí se tím, co mají dáno v ceně poukazu.

Pokud již golf hrajete, budeme rádi, pokud tuto naši iniciativu podpoříte tím, že o ní řeknete svým známým a třeba si z nich společně vybudujeme nové golfové parťáky. Zájemci se mohou zúčastnit několika lekcí v několika týdnech, v tomto ohledu není účast nijak omezena (ba naopak, návaznost je vítána, je v golfu potřeba). Trenérský tým bude náplň lekcí přizpůsobovat tomu, aby si na své přišli jak ti, kteří jsou poprvé, tak ti, kteří již třeba absolvují svou třetí lekci.

JARNÍ HARMONOGRAM NEDĚLNÍCH LEKCÍ:

(11:00 - 12:30    úplní začátečníci - otevíráno v případě naplnění lekce ve 14:30)  - 250 Kč / osoba

14:30 - 16:00     úplní začátečníci - 250 Kč / osoba

16:00 - 18:30      mírně pokročilí začátečníci - 500 Kč / osoba

Co je tedy důležité pro zájemce o účast v několika bodech:

 • každou neděli od 9.4. pořádáme otevřené skupinové lekce golfu pro začátečníky
 • letos jsou rozděleny na úplné začátečníky a mírně pokročilé začátečníky
 • 250 Kč na osobu za 90minutovou začátečnickou lekci
 • 500 Kč na osobu za 150minutovou mírně pokročilou lekci (vč. vstupu na veřejné hřiště)
 • sraz na recepci Golf Resortu Olomouc vždy 15 minut před začátkem
 • registrace přes mail recepce@golfolomouc.cz nebo telefon 733 691 333, alespoň 24 hodin dopředu, potvrdíme vám účast a čas
 • věkové omezení v podstatě není, min. věk stanoven na 6 let
 • sportovní oblečení a obuv, ne rifle, tričko s límečkem vítáno, ale nevyžadováno
 • vše vybavení zapůjčíme
 • platba na recepci hotově či kartou
 • odhoďte předsudky, že golf není pro vás a přijďte to vyzkoušet

 

Budeme se těšit na příjemné golfové začátky

S pozdravem

Jan Kalabis jr.

Manažer resortu

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 733 691 333