Sezóna 2023

Milí hráči,

uplynulé dvě sezóny se nesly v duchu nestandarních začátků. Období covidu bylo spojeno se všeobecnou nejistotou a sezóna tak v obou případech začínala za více či méně omezených okolností. Lidská paměť je mnohdy až bizarně nespolehlivá. Vzpomínáte si ještě na to, že sotva před rokem jsme nemohli pořádat turnaje a byli jsme rádi, že můžeme hrát alespoň ve flightech po dvou? Že jsme si nemohli sednout k čerstvě natočenému pivu ani obědě na terase či vevnitř? Momentálně je situace v tomto konkrétním ohledu již samozřejmě podstatně lepší, ale rozhodně nelze říci, že by byla definitivně za námi. Navíc náš svět zase čelí novým výzvám. Pointou mé alegorie je následující doporučení - nezapomínejme na to. Užijme si každý den a pokud jej můžeme strávit golfem, tím lépe.

Letošní sezóna začíná tak, jak to známe z let předcovidových, tj. vše pěkně pohromadě. A čeká nás bezpochyby další krásný golfový rok. V době psaní tohoto článku jej máme ještě celý před sebou a to je jeden z těch nejpříjemnějších pocitů pro každého golfistu.

A teď k samotné náplni letošní sezóny. Stejně jako v předchozích letech se snažíme vzít to, co se setkává s úspěchem, vylepšovat to, co jde a přicházet s novými nápady. Opět budeme pořádat oblíbenou celoroční otevřenou sérii, která nese název GRO OPEN 2023. 7 víkendových turnajů, rozprostřených do průběhu celé sezóny s finále na začátku října o krásné hlavní ceny.

Turnajový kalendář více rozprostřeme z víkendu směrem i k dalším dnům (především v druhé polovině týdne). Vyzkoušíme nový koncept turnajů, který jsme pojmenovali Olomoucký DUEL. Myšlenka je poměrně jednoduchá: Některé turnaje budou hrány na úpravu handicapu, některé budou vyloženě speciální (formát foursome, texas scramble apod.). Co je bude spojovat je to, že v rámci každého takového turnaje bude hráč (či dvojice) soupeřit v duelu proti hřišti, konkrétně proti metě, kterou mu stanovíme my. Takovou metou může být přímo počet stableford bodů, může jí být ale i počet trefených greenů v regulaci za 18 jamek, může jí být počet puttů. Každý, kdo v tomto duelu proti hřišti zvítězí, si od nás odnese cenu (teoreticky tak mohou být odměněni všichni zúčastnění hráči i žádný z nich). Aby to bylo fér, hráči různé výkonnosti budou mít metu pro daný turnaj samozřejmě nastavenou jinak (tzn., že hráč s hcp 6 bude mít jiný cíl než hráč s hcp 30). Tyto turnaje budeme směřovat především na čtvrtky a pátky a zahrát si jej budete moci v průběhu celého dne. Pouze si při zájmu o start po poledni napíšete tee time sami podle toho, kdy vám to nejvíc sedí.

Co je dále pro řadu z vás podstatné je to, že jsme prodloužili spolupráci s TMR. Za doplatek ve výši 5-7 fees si můžete otevřít dveře k celoroční bezplatné hře hned na 4 mistrovských hřištích (Ostravice, Kaskáda, Skalica, Kunětická hora). Prodloužili jsme také spolupráci s golfovým resortem ve slovenské Skalici. Celou sezónu 2022 tak můžete hrát každou středu bezplatně na krásném linksovém hřišti těsně za českými hranicemi. Opět spoluorganizujeme projekt "Týden moravských klubů", který naším členům umožní si během 5 dní zdarma zahrát na 4 moravských hřištích (a za vysoce zvýhodněných podmínek také na Ostravici). Termín tohoto akčního týdne bude upřesněn, ale s největší pravděpodobností to bude na začátku října. Podrobnosti o těchto aktivitách a atraktivních možnostech naleznete opět v podzáložce Další akce olomouckého golfisty.

Stejně jako zbytek golfového světa i my řešíme palčivou otázku budování nových golfistů. Získat nováčky do jakéhokoli sportu není kdovíjak jednoduché, natožtak když u nemalé části veřejnosti stále přetrvávají nejrůznější stigmata ohledně golfu. Za obrovsky důležitou část v rámci budování nových golfistů ale považujeme nějakou formu supervize a vedení začátečníků (především z hlediska techniky samotné, ale samozřejmě i z hlediska informací atd.). Rozhodli jsme se proto vytvořit koncept otevřených skupinových lekcí pro začátečníky, které budeme pořádat každou neděli odpoledne. Do našeho trenérského týmu přibyl v loňském roce na polovinu každého týdne velezkušený profesionál Petr Moučka, který úzce spolupracuje s reprezentačními výběry pod ČGF a má dlouholeté zkušenosti na všech úrovních. Právě Petr se nedělních akademií chopí. Tyto lekce tak budou určeny jednak pro členy GCOLO bez handicapu (příp. pro hráče s hcp 54, kteří opravdu teprve začínají), tak i pro veřejnost. 90minutová skupinová lekce bude zpoplatněna 250 Kč na osobu a bude zahrnuto zapůjčení veškerého vybavení, míčů, služby trenéra i vstup na tréninkové plochy. Skupina nebude obrovská, na jednoho trenéra připadne max. 12 osob. Po skončení lekce budou moct účastníci bez dalších poplatků dále trénovat, vč. možnosti vstupu na veřejné hřiště. První lekce je naplánovaná na Velikonoční neděli 17.4. Budeme rádi, pokud tuto naši iniciativu podpoříte tím, že o ní řeknete svým známým a třeba si z nich společně vybudujeme nové golfové parťáky. Konkrétní informace budou k dispozici i v aktualitě na webu.

Pevně věříme, že i v té letošní sezóně nás všechny bude provázet dobrá nálada, příznivé počasí a kvalitní výsledky.

Přejeme Vám sezónu naplněnou úsměvem a úspěchem

 

Za tým Golf Resortu Olomouc

Jan Kalabis jr.

 

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911