Aktuality

9 novinek posledních 10 dní

(07.května 2020)

Milí přátelé golfu,

sezóna se rozběhla, zájem o golf je velký, v některých směrech i předčil naše očekávání. Hřiště ve velice dobré kondici nás všechny obrovsky těší a je výsledkem nespočtu neviditelných procedur, které neustále probíhají. Teď jen doufat, že nám občas pomůžou i vládci deště. Většina z níže uvedených informací by si zasloužila vlastní aktualitu, ale protože nemáme PR specialistu ani experta na sociální média, shrnuji události uplynulých 10 dní do 9 bodů jedné aktuality v předvečer Dne vítězství:

Restaurace - Od pondělí 11.5. bude možné využít služeb restaurace Golf Resortu Olomouc v rozsahu, který nám umožňuje vládní nařízení, za dodržení bezpečnostních opatření. K posezení bude možné využít venkovní terasy, která bude obsluhována, v provozu bude bar i kuchyně. Kuchyně bude fungovat na bázi denních menu denně od 11:00 do 18:00, bar bude v provozu od 8:00 do 20:00 (kromě případů výrazné nepřízně počasí). O dalším vývoji provozu restaurace (především v souvislosti s otevřením vnitřních prostor) Vás budeme dále informovat v závislosti na vývoji situace, nejpozději však vnitřní prostory otevřeme 25.5. Tým restaurace se již na Vás velice těší.

Turnaje - na základě dalšího vývoje vládních uvolnění budeme moci od 11.5. pořádat turnaje s účastí do 100 osob (což nám umožní omezit kapacitu turnajů až na 90 hráčů). Opět máme v plánu pořádat celoroční sérii, handicapové dny v týdnu a také připravujeme novou průběžnou soutěž. V blízkých dnech přesnou podobu všech těchto aktivit upřesníme. 

Co se týká hned prvního vypsaného turnaje - Slavnostního zahajovacího - tak zájem se strhl enormní. Plná kapacita 90 hráčů během 48 hodin. Zbylé hráče umístíme na čekací listinu a v případě odhlašování budeme postupovat dle pořadí.

Recepce - Recepce je již od minulého pondělí v plném provozu. K vyzvednutí jsou karty ČGF (na kterých mají členové s řádně uhrazeným ročním poplatkem nahrány míče), je zde možné se přihlašovat do jamkovek a samozřejmě tu již standardně probíhá veškerý platební styk. Hráče s nahlášenými tee times prosíme, aby se na recepci před startem vždy nahlásili (a v ideálním případě přivítali úsměvem pod nasazenou rouškou někoho z našeho týmu :))   

Driving range

  • míče - na driving jsme po vytřídění se spuštěním automatů přidali 5 000 kusů nových míčů. Pro mnohé překvapující informací je skutečnost, že tento proces se opakuje každoročně. Cca 3 500 - 4 500 míčů je ročně vyřazeno, zničeno či ztraceno. Pro úsměvné porovnání se na konci sezóny podívejte, jak aktuálně nablýštěné nové míče budou vypadat (budou stěží k poznání od ostatních) :) Z osobního pohledu můžu zkonstatovat následující - nikdy jsem takové množství lidí den co den na tréninkových plochách nezažil, což je jen dobře...
  • pár dalších vylepšení - na driving range jsme provedli lehký facelift okolí automatů a přidali jeden nový velký terč, zrekonstruované schůdky k rohožím by měly být nainstalované příští týden

Springlery

  • jamka č. 2 - na jamce číslo 2 jsme na začátku minulého týdne za asistence odborníků přes závlahové systémy a poměrně těžké techniky přidali nové springlery na approachovou část fairwaye před vodou (cca 100 metrů od greenu). Bylo tak učiněno proto, že tato část jamky je vysoce vytěžovaná a její osazení springlery nebylo dostačující. Tuto část fairwaye tak teď křižuje úzký, asi 20 metrů dlouhý pás půdy v opravě, který by si měl během následujících pár týdnů sednout a tzv. "plácek před vodou" by měl mít lepší podmínky k udržení co nejvyšší zatravněnosti
  • tréninkové plochy - na spodním chippingu i puttingu došlo ve stejný den k přemístění a znovuseřízení některých stávajících springlerů, abychom docílili co nejvyššího překrytí vodních zdrojů právě na důležitých místech (především na samotných greenech)       

Bunkery - Určitě jste na druhé devítce (především na jamkách 13, 15 a 16) zaregistrovali rozsáhlé úpravy bunkerů. Některé jsou / byly vyztužovány geotextilií, některé masivními bloky obrácených drnů. Hlavní cíl je jasný - snížit množství kamenů, které na kamenitém podloží druhé devítky velice rády cirkulují zespod. Obrácené drny navíc přispívají i ke srovnání reliéfu bunkeru (změlčení). Proces je velice náročný v mnoha směrech, nicméně vyztužování je již na kritických místech hotové a tým greenkeepingu aktuálně do bunkerů naváží masy písku. Všechny bunkery by měly zkompletovány v průběhu příštího týdne.    

Pro shop - Posledních několik let jsme v pro shopu prodávali zboží většího celorepublikového dodavatele, který u nás měl zboží v komisi. Jak si jistě dokážete představit, řízení zásob není jednoduchý úkol, takže dodavatel musel ke konci roku 2019 ukončit své fungování na trhu. Letos si organizujeme pro shop plně sami a zaměřili jsme se na stěžejní položky - míče, rukavice, týčka, čepice atd. K tomu jsme si nechali udělat povedená kvalitní logo trička s límečkem, vždy ve dvou barevných variantách pro pány i dámy. Trička prodáváme za 900 Kč / ks, protože odmítáme politiku "golfové tričko = 2 500 Kč". Budeme rádi, když vybavenosti shopu využijete zakoupením rukavice, krabice míčů či právě logo trika.     

Starty 1 / 10 - Na základě přání týmu greenkeeperů jsme (alespoň dočasně) pozastavili střídání startovacích jamek 1 a 10 v pracovní dny. Nejspíše to hráče mátlo (...), protože jsme téměř denně řešili případy nerespektování startovacích jamek, což především v ranních hodinách vytváří velice nepříjemné (i poměrně nebezpečné) podmínky k práci. Hrát tedy budeme pouze z jamky č. 1, aby to bylo snáze zapamatovatelné... Starty z jamky č. 10 o víkendech a svátcích pro zájemce o hru na 9 jamek v úseku okolo deváté hodiny nicméně dále pokračují.

Buggies - Buggies máme v plném provozu, vyměnili jsme baterie v dalších 3 z nich, takže by se téměř každý den na zájemce o jejich využití mělo dostat. Doporučujeme je vždy rezervovat alespoň den dopředu.

 

To, že se restrikce uvolňují a celá situace snad spěje k zdárnému konci je určitě důvodem k radosti. Ne všechny země tohle štěstí mají. Takže bude asi nejlepší to uzavřít bonmotem, který jsem v posledních dnech zaslechl hned od několika rozdílných lidí - "zaplaťpánbů za golf".

 

Mějte se fajn

Jan Kalabis jr.

 

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911