Aktuality

Aktuální informace ke konci dubna

(26.dubna 2021)

Milí přátelé golfu,

sezóna na fairwayích a greenech se nám úspěšně rozbíhá. Duben je sice chladnější než v předchozích letech, nicméně slunečné dny jsou příslibem dobrých golfových podmínek dalších týdnů.

Greeny i fairwaye jsou ve velmi příznivé kondici, což nás těší. Abychom pomohli jejich kvalitě, budeme v tomto týdnu pokračovat v procedurách - ode dneška probíhá prořez greenů a provzdušnění fairwayí plnými hroty. Na kvalitu hry v těchto dnech by tyto procedury měly mít spíše minimální vliv, ale naopak podpoří kondici těchto ploch do letní sezóny.

Náš strojový park letos doplnily 2 významné přírůstky - nový stroj na sekání fairwayí a nová rafovka, obě od společnosti John Deere. Pevně věříme, že se velké investice pozitivně odrazí jak na časové efektivitě sekání, tak především na dalším zvýšení kvality. Stroj na úpravu rafů jsme speciálně vybírali do našich podmínek - jedná se o model, který je specializovaný na nadstandardní práci v členitém terénu, kterým naše hřiště bezpochyby disponuje. Pokud na hřišti natrefíte na zářivě zelený stroj, je to jeden z našich čerstvých kusů :) 

Dále pokračujeme v úpravě ploch po divočácích a krtcích, kteří nám přidávají práci nad rámec běžného chodu a také samozřejmě bunkerech, především na druhé devítce.

Několik aktuálních bodů: 

  • Na základě vyjádření autorit jsme museli opět flighty omezit na 2 hráče, rozestupy jsme nastavili na 6 minut
  • Buggies jsou již v provozu, je možné si jejich dostupnost ověřit přes recepci. Buggies půjčujeme tak, aby je hráči stihli do 18:00 vrátit.
  • Na driving range bude možné od úterka 27.4. hrát i z trávy
  • Provozní doba recepce je rozšířena na čas 8:00 - 18:30
  • S turnaji zatím stále čekáme na uvolnění, snad se v druhé polovině května začnou postupně rozbíhat
  • Veřejné hřiště a tréninkové plochy jsou pro začátečníky také otevřeny, využijte našeho recepčního okýnka pro veškeré záležitosti.
  • Co se týká další veřejnosti - návštěvníky se zájmem o procházku směřujeme na Pohořany nebo Jívovou. Zájemci o vyzkoušení golfu jsou vřele vítáni.
  • Občerstvení dále funguje formou terasy s nápoji, tyčinkami, kávovarem a kasičkou (bagety se nesetkaly se zájmem). Snad co nejdříve v radostnějším módu.
  • Pokud máte pěkné fotky ze hřiště, podělte se s námi přes mail nebo sociální média (FB, Instagram)

 

Přejeme vám úspěšné golfové dny a týdny

 

S pozdravem

Za tým Golf Resortu Olomouc

Jan Kalabis jr.

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911