Aktuality

Důležité změny na jamkách 14 a 18

(20.května 2020)

Vážení hráči,

 

v návaznosti na zvyšující se výskyt rizikových situací na jamce č. 18 na levé i pravé straně od fairwaye jsme se po odborné konzultaci s ČGF rozhodli provést dvě výraznější změny na našem mistrovském hřišti. Přestože se jedná o změny čistě bezpečnostního charakteru, věříme, že na obou jamkách přispějí k hráčské přívětivosti.

 

První změnou je posun odpališť na jamce č. 18 a její změna na par 4. Z důvodu zvýšení bezpečnosti dochází na jamce č. 18 k posunu odpališť ve směru ke greenu. Provizorní odpaliště budou umístěna na fairway s tím, že vedle provizorních bude zahájena výstavba nových odpališť. Nová vzdálenost jamky z bílých a žlutých odpališť je 333 metrů, z modrých a červených 296 metrů. Umístění odpališť je tedy situováno do míst původní dopadové zóny dobrého drivu a z jamky se tak stává přehledný závěrečný par 4.

 

Navazující změnou je posun odpališť na jamce č. 14 a její změna na par 5. Současná červená odpaliště budou posunuta na modrá a žlutá odpaliště budou posunuta na bílá. Rovněž zahájíme výstavbu nových bílých odpališť přibližně 35 metrů za současnými bílými. Modrá zůstanou na svém současném místě. Do doby vybudování nových bílých odpališť bude tedy jamka hrána jako par 5 s tím, že z bílých a žlutých odpališť je její vzdálenost 418 metrů, z modrých a červených 355 metrů. Jamka č. 14 je již teď pro mnoho hráčů v podstatě parem 5. Věříme, že tato změna tedy bude z hráčského pohledu vítaná.  

 

Obě změny jsou platné ode dneška, 20.5.2020. Tato situace bude mít samozřejmě dopad na změny handicapu jednotlivých jamek, což je aktuálně předmětem řešení ze strany normovací autority ČGF. Pokud se ČGF podaří normování upravit do konce pracovního týdne, bude již sobotní GRO OPEN hráno v novém režimu. Pokud ne, tak na tento turnaj ještě odpaliště ponecháme v původní formě.

 

Věříme, že tyto změny budou mít vyloženě pozitivní efekt.

 

S pozdravem

Tým Golf Resortu Olomouc

 

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911