Aktuality

Muži vítězí v I. lize a postupují do extraligy, ženy v extralize zatím na 4. místě

(28.července 2020)

Milí přátelé golfu,

družstva olomouckých žen a mužů se o posledním červencovém víkendu účastnila turnajů extraligy (ženy) a I. ligy (muži).

Tým žen ve složení Sluková, Kedroňová, Klásková, Marková a Melecká pod vedením kapitánky Zuzky Kedroňové absolvoval první dvě kola na hřišti v Mstěticích. Po prvním kole se naše družstvo senzačně dostalo na první místo s počítanými výsledky 72, 74 a 77, ve druhém kole navázaly ženy výsledky 76, 76 a 86 a po dvou odehraných kolech jim patří krásné čtvrté místo z dvanácti týmů. Soutěž vrcholí poslední srpnový víkend na Čeladné.
Odkaz na výsledky zde.

Tým mužů ve složení Srnec, Kratochvil jun., Trnkal, Kedroň, Látal ml., Kalabis J. jun. a Kalabis T. pod vedením hrajícího kapitána Jana Kalabise jun. odehrál tři kola I. ligy na Ypsilonce v Liberci. Z důvodu mimořádného stavu byla letošní soutěž zkrácena pouze na tato 3 soutěžní kola, která byla všechna hrána na rány s tím, že tým s nejnižším součtem ran postupuje do extraligy na příští rok. Již první den se naše mužstvo dostalo na první místo s náskokem devíti ran s počítanými výsledky 74, 75, 77, 80 a 81. Ve druhém kole za družstvo mužů poprvé nastoupil teprve patnáctiletý Jirka Látal a s výsledkem 78 ran se stal nejlepším týmovým hráčem celého dne (!). Výsledky družstva se druhý den seřadily na skóre 78, 79, 80, 81 a 82. Do finálového dne šli muži z prvního místa s náskokem pěti ran na druhý tým a šesti ran na třetí, takže finálové kolo slibovalo napínavý průběh. V závěrečném dni se olomoučtí golfisté blýskli skvělými výsledky 73, 75, 77, 78 a 80, neponechali nic náhodě a zajistili tak naší mužské reprezentaci celkové první místo s náskokem 18 ran a postup do extraligy 2021. Za zmíňku určitě stojí individuální výkon nováčka Jirky Látala, který s výsledky 78 a 75 ran naprosto famózně vkročil do reprezentační kariéry mezi muži.
Odkaz na výsledky zde.


Děkujeme všem reprezentantům a také všem, kteří na dálku naše družstva podporovali!

 

S pozdravem

Tým Golf Resortu Olomouc

 

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911