Aktuality

Sezóna 2023 již pomalu klepe na dveře

(01.března 2023)

Milí přátelé golfu,

zimní počasí za oknem stále setrvává, ale pohled do kalendáře napovídá jasnému sdělení - je tu březen a s ním i začátek konce čekání na golf. 

Náš předpoklad je stejný jako ve všech předchozích letech - jakmile to teploty umožní, rychle směřovat k zahájení nové sezóny. Což zpravidla nastává v posledním březnovém týdnu, někdy i dříve.

Práce pokračují i v tomto období, venku i vevnitř. Na hřišti nadále vylepšujeme strojovou techniku i závlahové systémy. Po listopadové rekonstrukci tee boxů na několika jamkách (té nejzásadnější na jamce č. 8) si podklad krásně sedá a to je příslibem brzké rekonvalenscence a hratelnosti. Na druhou polovinu března je naplánována další fáze rekonstrukce bunkerů na druhé devítce. Profesionální bunkerovou fólií budou dále zpevněny dva fairwayové bunkery na jamce č. 16 a zásadní rekonstrukcí projde i přední greenový bunker na jamce č. 15. Zde po vzoru loňské úspěšné aplikace zpevňující hrany na jamce č. 8 bude tato technologie uplatněna taktéž. Můžeme se tak těšit i na esteticky atraktivní řešení. Další vylepšení plánujeme v nadcházejícím měsíci i na tréninkových plochách a veřejném hřišti. Na nová řešení se můžete těšit i v rámci turnajové agendy.

Práci navíc nám bohužel stále přidávají prasečí návštěvníci, kteří nacházejí stále kreativnější cesty, jak se dostat na svou oblíbenou plochu - obdělávaný pažit. Po covidu je jich v okolí stále mnoho a zbavit se jejich přítomnosti bohužel není tak jednoduché, jak bychom si přáli. Stačí jedna noc a přidělají nám práci navíc na mnoho dní a pro mnoho lidí.  

Co se týká začátečnických skupinových lekcí - na základě loňského úspěchu budou dle očekávání pokračovat i v letošním roce, opět každou neděli, minimálně ve dvou odpoledních časech. První začátečnická skupinová lekce je naplánována na Velikonoční neděli 9.4. Hlásit se na ně bude možné od začátku nové sezóny standardními 3 cestami - emailem na recepce@golfolomouc.cz, telefonem 733 122 911 či osobně na naší recepci. Podmínky začátečnických lekcí pro letošní rok budou velice podobné jako v minulém roce - udržujeme stále cenu 250 Kč na osobu za 90minutovou lekci, vč. zapůjčení vybavení a míčů na lekci. Jediným rozdílem je to, že v případě zájmu o pokračování na veřejné hřiště po skončení lekce si na něj hráči zaplatí vstup (a samozřejmě vezmou své vlastní míče).

S dalšími informacemi navážeme v nadcházejících dnech a týdnech

Celý tým resortu se již těší na setkání se všemi z vás v nové sezóně

Těšíme se na krásný golfový rok 2023

Za tým Golf Resortu Olomouc

Jan Kalabis jr.

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 733 691 333