Aktuality

WHITE & BLACK týdny - síla pin positions

(02.června 2018)

Milí hráči,

během turnajů probíhají často ve flightech debaty o těžkých či lehkých pozicích jamek. Rozhodli jsme se proto pro drobný experiment. První dva červnové týdny umožníme hráčům poznat rozdíl v různé obtížnosti umístění jamek na vlastní kůži.

V prvním týdnu (pondělí 4.6. - sobota 9.6.) najdete na každém z 18 greenů našeho mistrovského hřiště tu nejpřátelštější pin pozici. Ať už se jedná o samotný střed greenu nebo o přívětivou pozici pro přihrávku, důraz bude kladen na co nejlepší podmínky pro skórování.

V rámci druhého týdne (pondělí 11.6. - sobota 16.6.) obrátíme minci. Jamky umístíme na kraje greenů či do blízkosti překážek. Pin pozice hráče donutí více než kdy jindy vytvářet strategická rozhodnutí v rámci course managementu. Prostor pro chybu bude daleko menší, nejlepším řešením mnohdy nebude mířit přímo na jamku, ale přemýšlet nad pozicí pro další ránu. Obtížnost ovšem nemáme v úmyslu zvyšovat na úkor regulernosti a hratelnosti např. tím, že bychom pin pozice umístili do svahů. Stejně tak vždy dodržíme minimálně 2metrovou vzdálenost jamky od nejbližšího kraje foregreenu, která standardně v rámci vytváření pin pozic funguje.

V půlce týdne vždy jamky převrtáme, tzn. že na každém greenu bude možné vyzkoušet 2 přátelské a 2 obtížné pin pozice. Efekt tématických týdnů nejlépe vynikne při vyzkoušení obou podmínek. Hráči okolních klubů mohou přijet výzvu absolvovat např. v rámci pondělních happy hours.

V každém z týdnů zároveň proběhne tradiční hendikepové úterý, každé s obtížností pin positions daného týdne. Přihlásit na první, nazvané pohádkové, se můžete zde. Především pro odvážné bude hendikepové úterý v BLACK týdnu, na které se můžete přihlásit zde. 

P.S. Názory na námi zvolené "jednoduché" a "obtížné" pin pozice se mohou lišit. Oceníme hráčské dojmy i úspěchy či neúspěchy z jednotlivých jamek.   

S přáním pěkné hry

Za tým Golf Resortu Olomouc

Honza Kalabis jr.

 

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911