Aktuality

ŽENY GOLF CLUBU OLOMOUC STŘÍBRNÉ V EXTRALIZE!

(01.srpna 2022)

Milí přátelé golfu,

poslední červencový víkend se nesl ve znamení finálových bojů Extraligy golfu týmů mužů i žen. Ve středočeském Kácově se představily i naše týmy mužů a žen. Zatímco ženy do vyřazovacích částí nastupovaly z druhé pozice, muže čekalo stejně jako v loňském roce play-out o setrvání mezi elitou. Hned na úvod ženám znepříjemnila situaci zpráva o absenci Míši Markové, které na poslední chvíli zamezily v cestě na Kácov zdravotní potíže.

Ženy před sebou měly hned na úvod pořádně tvrdý oříšek. Los pro čtvrtfinále jim totiž přisoudil tým Prague City Golf Club, který pro play-off posílily hráčky z naprosté špičky českého golfu, jakými jsou Sára Kousková či Patricie Macková. Naše ženy se ovšem nezalekly ani této výzvy. Nejprve náš foursome ve složení Bára Baková a Anička Šnoblová ukořistil cenný úvodní bod, načež Verča Kedroňová vypůlila zápas s profesionálkou Sárou Kouskovou a Evička Tichánková svůj zápas s Patricií Mackovou ani dohrávat nemusela - její vedení o 1 jamku po 17 jamkách našim děvčatům zajišťovalo přinejhorším půlbod i z posledního zápasu a tím i celkové vítězství ve čtvrtfinále v poměru 2:1.

V semifinále na náš tým čekaly Karlovy Vary, které z 6. pozice v pátek porazily původně 3. tým Golf Clubu Brno. Semifinále se již hrálo tzv. dlouhým formátem, tzn. dopoledne 2 čtyřhry (hrané systémem foursome), odpoledne 4 singly (většina hráček tak hrála 36 jamek v jednom dni). Po naprosto vyrovnaném průběhu celého semifinále to vypadalo, že celý souboj dospěje do rozehrávky. Bára Baková ovšem v našem posledním singlu udržela na 18. greenu nervy na uzdě a po chybě soupeřky při krátkém puttu proměnila svůj 70 cm dlouhý putt na vítězství ve svém zápase i v celém semifinále.

Ve finále na naše ženy čekaly mnohonásobné mistryně ČR a přemožitelky našeho týmu z loňského roku - Beskydský golfový klub. Po foursomech byl stav vyrovnaný 1:1, v singlech pak po slibném úvodu se přece jen naše bojovné ženy musely sklonit před kvalitou soupeřek. Svůj singl vyhrála Bára Baková a konečné skóre finále tak znělo 4:2 pro Beskydský golfový klub.

Druhá stříbrná medaile ve dvou letech je ovšem obrovským úspěchem a všem reprezentantkám patří velký dík a gratulace. Konkrétně jsou jimi Verča Kedroňová, Anička Šnoblová, Míša Marková, Evička Tichánková, Bára Baková, Vanessa Klásková a kapitánka Zuzka Kedroňová.

Mužům se bohužel tak dobře nevedlo. V play-out je čekaly souboje s dalšími 3 týmy namočenými do souboje o udržení. Matematika byla jednoduchá - 2 se udrží, 2 sestoupí. Muži bohužel prohráli oba své úvodní zápasy (vs. Hostivař a vs. Austerlitz) nejtěsnějším možným poměrem 3:2 a vzhledem k ostatním výsledkům byl jejich osud zpečetěn již před nedělním zápasem proti Svobodným Hamrům. Poslední zápas nakonec skončil poměrem 3:2 ve prospěch našeho týmu, takže si muži vysloužili alespoň kosmetickou 11. pozici z 12 týmů.

Muži se v příštím roce představí v 1. lize, ale budou usilovat o co nejdřívější návrat zpět do nejvyšší soutěže. Z Kácova ovšem odjížděli s úsměvem na rtech a radostí z úspěchu svých ženských spolubojovnic.

I zde patří velký dík za reprezentaci hráčům - Kryštof Kedroň, Jirka Látal, David Tesařík, Adam Sedlák, Petr Srnec, Ondra Mikstein, Tom Kalabis a hrající kapitán Honza Kalabis.

Cesty našich mužů a žen se tak v příštím roce rozdělí, oba týmy ale mohou do příští sezóny snít o tom stejném - titulu ze své soutěže. 

Oba extraligové výjezdy provázela výborná týmová a soudržná atmosféra, za kterou patří velký dík všem, stejně jako za podporu ostatních nehrajících na dálku (a některých dokonce i na místě).

 

S pozdravem

Tým Golf Resortu Olomouc      

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911