Série GRO OPEN 2019

Popis turnajové série GRO OPEN 2019

Série GRO Open 2019 je víkendovou sérii 8 otevřených turnajů na našem hřišti, rozprostřených do průběhu celé sezóny 2019. Hráči budou na turnajích sbírat body do průběžného pořadí a ti pilnější postupně vylepšovat svůj průměr. Na konci série bude opět na hráče čekat finále o golfový zájezd do tureckého Beleku s cestovní kanceláří Gabriel Tour a další hodnotné ceny. Série kombinuje aspekty loňské série 20 let golfu v Olomouci, která se mezi hráči setkala s velice pozitivní odezvou, a turnajů GRO Open, které na našem hřišti probíhaly v letech předchozích jako forma "major" turnajů.

Při sestavování propozic letošní série jsme do velké míry vyšli i ze zpětné vazby loňské série 20 let golfu v Olomouci. Opakujícím se přáním byla např. myšlenka dvoudenního finále. Tuto variantu jsme svým způsobem zakomponovali, ale vyřešili ji tak, aby neomezovala hráče, pro které je dvoudenní turnaj z časového nebo jiného důvodu limitující. Závěrečný turnaj základní části a finálový turnaj série tak proběhnou ve stejném víkendu (4. - 5. října), takže se nám snad podaří spojit atmosféru dvoudenního turnaje a zároveň umožnit některým hráčům hrát jen nedělní finále (pokud budou splňovat kvalifikační kritérium).  

8 otevřených turnajů základní části

 • 8 víkendových termínů
 • Kategorie A-C stejně jako u standardních klubových turnajů
 • Startovné dospělí 19 let a starší 350 Kč, mládež do 18 let 250 Kč, fee pro dospělé hráče cizích klubů 890 Kč, pro děti a studenty cizích klubů 500 Kč.
 • V ceně startovného oběd (polévka, výběr ze 2-3 menu před hrou, drobný dezert) a svačina (na terase klubovny po 9 odehraných jamkách, bagetka a ovoce, voda)
 • Možnost vytváření flightů dle vlastní volby (všichni hráči musí být ze dvou spolu sousedících kategoriích, např. A+B)
 • 3x3 ceny v kategoriích A, B, C (všechny kategorie vyhodnocovány stableford), nejlepší brutto výsledek, nejlepší žena stableford, nejlepší senior 60+, nejlepší fee hráč, nearest to pin a longest drive muži a ženy
 • V případě příznivého počasí po turnaji grilování na terase
 • Některé z turnajů série pořádány ve spolupráci s dlouholetými partnery resortu
 • Jednotlivých turnajů se mohou účastnit i hráči, kteří nemají v úmyslu soutěžit v celoroční sérii

Bodovací formát série GRO OPEN 2019 

Bodovací systém jsme od loňského roku mírně poupravili a zjednodušili, každopádně základní princip zůstává stejný: maximální důraz je kladen na to, aby byla série otevřená jak pro výkonnostní hráče, tak hráče s vyšším hcp a zároveň byl zmírněn dopad vysokého zisku bodů (především právě v případě vysokých hcp). Formát je tedy následující:

 • V rámci celoroční série jsou všichni zařazeni do jedné kategorie
 • V základní části bude do průběžného pořadí počítán průměr 3 nejlepších stableford výsledků (oproti loňsku nekrácený)
 • Abychom zamezili obrovským bodovým ziskům (především ze strany hráčů s vysokým HCP), bude jakýkoli bodový zisk nad 45 stableford bodů počítán jako 45 bodů (tzn., ať už hráč zahraje 60, 53 nebo 47 stableford bodů, pokaždé se mu započítá 45 bodů)
 • Hráči, kteří splní kritérium alespoň 3 odehraných turnajů základní části budou mít možnost účastnit se finále (pokud počet hráčů splňujících kritérium překročí 80, bude start umožněn nejlepším 80 hráčům).
 • Ve finále se k průměru 3 nejlepších výsledků ze základní části přičte zisk stableford bodů z finálového turnaje (opět s maximem 45 bodů).
 • Cenou pro vítěze celé série je golfový zájezd do tureckého Beleku s cestovní kanceláří Gabriel Tour, krásné ceny od HELVETIA - TAG HEUER a dalších

Průběžné výsledky série budou k dispozici v aktualizované formě zde. 

 

Konečné výsledky po finálovém turnaji

 

 

Termíny turnajů GRO OPEN 2019

I. GRO OPEN 2019 - neděle 5.5.

II. GRO OPEN 2019 - sobota 18.5.

III. GRO OPEN - neděle 2.6.

IV. GRO OPEN - neděle 7.7.

V. GRO OPEN - neděle 21.7.

VI. GRO OPEN - neděle 4.8.

VII. GRO OPEN - neděle 1.9.

VIII. GRO OPEN - sobota 4.10.

finále GRO OPEN - neděle 5.10.

 

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911