Aktuality

Ženský extraligový tým na skvělém konečném 4. místě!

(04.září 2018)

Milí přátelé golfu,

úspěšnou sezónu mají za sebou oba reprezentační výběry našeho klubu v kategoriích dospělých. Poté, kdy mužské družstvo slavilo opětovný postup do extraligy, se ve výborném světle ukázaly i naše ženy. Na přelomu srpna a září na velmi těžkém hřišti na Kácově dosáhly na úspěch, který se ještě v historii našeho klubu nikomu nepovedl. 

Družstvo ve složení Míša Marková, Karolína Neklová, Veronika Kedroňová, Valentínka Čapčuchová a Vanessa Klásková uhrálo v posledním kole základní části osmé místo a tím postoupilo do následného play-off. Zde ve čtvrtfinále narazilo na vítěze základní části silný tým Greensgate GC z Plzně a po nečekaném výsledku 2:1 postoupilo mezi nejlepší čtyři družstva v ČR. V semifinále na naše hráčky čekal několikanásobný mistr ČR RGC Mariánské Lázně a nechybělo mnoho, aby naše hráčky slavily další úspěch. Po deblových i singlových jamkovkách byl stav nerozhodný a v následné rozehrávce byl až na 3. jamce šťastnější tým ze Západních Čech. Hrálo se za trvalého deště, a tak dlouhý zápas stál naše děvčata spoustu fyzických i psychických sil. Tyto nám zřejmě scházely v následujícím zápase o 3. místo, když s pražským Erpetem prohrál náš tým 4 1/2 : 1 1/2. 

 

 

Děvčatům v čele s kapitánkou družstva Zuzkou Kedroňovou, která spoluvytvářela týmovou chemii, motivovala hráčky a zajišťovala kompletní servis, patří obrovský dík za vzornou a příkladnou reprezentaci klubu. Bohužel to nakonec necinklo,  přesto je 4. místo obrovským úspěchem a při mládí našeho družstva i příslibem do budoucna. Poděkování patří také hráčkám, které v průběhu sezóny za náš klub nastupovaly, a sice Katce Slukové a Martině Šauerové. 

Držíme palce i v příští sezóně!

Za STK Golf Clubu Olomouc

Miloš Šauer

Zážitky, co mají švih!
kontakt na recepci: +420 581 112 911